Rüyalar gerçek oluyor, Sasha Grey İstanbul’a geliyor!

15 Feb

Bu gece çok konuşulacak!

Ünlü oyuncu Sasha Grey ilk kez Türkiye’de!

Dünyaca ünlü porno yıldızı Sasha Grey, 5 Mart Cumartesi gecesi ROXY’de DJ kabininde olacak!

Onu tanımayan yok! Oyuncu, yazar, model, entelektüel, kapak yıldızı, genç, aktivist, seksi, ateşli onun niteliklerinden yalnızca birkaçı. Son olarak Oscar ödüllü yönetmen Steven Soderbergh’in The Girlfriend Experience filmindeki başrolü ve Entourage dizisindeki konuk oyunculuğuyla adını duyuran dünyaca ünlü seks ikonu Sasha Grey, bu kez DJ kimliğiyle geliyor. Sasha Grey, 5 Mart Cumartesi gecesi ROXY’de DJ kabininde sıcak saatler yaşatacak!

Yetişkin film yıldızlığının yanı sıra entelektüelliğiyle de ön plana çıkan Grey’in, Sasha adını efsanevi KMFDM grubunun vokalisti Sascha Konietzko’dan, soyadını ise Oscar Wilde’ın klasikleşmiş romanı “Dorian Gray’in Portresi”nden edinmiş olması ise bunun geçerli bir kanıtı.

2008 yılında Pablo St. Francis ile birlikte profesyonel müzik hayatlarına aTelecine adıyla başlayan Grey, ‘A Vigillant Carpark’ isimli ilk EP’yi Pendu Sound’dan Francis’le birlikte çıkardı. Müziğe olan tutkusunu Amerika ve Kanada’daki seçkin partiler için gerçekleştirdiği DJ setleriyle hayranlarına aktaran Sasha Grey, ROXY için çok özel bir gece hazırladı! Beastie Boys’dan Blondie’ye, James Brown’dan New Order’a kadar kültleşmiş birçok dans parçasının yanı sıra, Sasha Grey’in hayranı olduğu elektronik ve indie rock tarzlarında da sürprizleri olacak!

Şimdiye kadar dünya çapında yalnızca birkaç seçkin partiye DJ setiyle konuk olan Sasha Grey, Türkiye’de ilk kez ROXY’de DJ kabinine geçiyor!

Parti müdavimleri arasında Keanu Reeves, Drew Barrymore gibi tanınmış Hollywood yıldızları da olan Ekim 2010 Playboy kapak güzeli, eğlence ve dans dolu bir geceyle, İstanbul’da gelmiş geçmiş en seksi parti vaadini veriyor.

Rüyalar gerçek oluyor ve Amerikalı oyuncu Sasha Grey, İstanbul’un en ateşli gecesi için 5 Mart Cumartesi gecesi ROXY’ye konuk oluyor! Şimdiye kadar benzeri hiç yaşanmamış bu geceyi kaçıranlar çok pişman olacak!

http://www.myspace.com/sashagrey

Biletler için buraya tıklayın!

Tarih:  5 Mart 2011 Cumartesi

Mekan : ROXY

Kapı açılış: 22:00

Konser/Performans:23:00

Bilet: 65 TL

Famous actress Sasha Grey’s first time in Turkey!

World famous adult entertainment star Sasha Grey will be at ROXY’s DJ cabinet on Saturday night March 5th!

Everybody knows her! Actress, writer, model, intellectual, cover girl, young, activist, sexy, mind blowing are just some of her qualifications. World known sex icon Sasha Grey who lastly made a name from her starring role in Oscar winning director Steven Soderbergh’s movie “The Girlfriend Experience” and her guest starring in Entourage, this time will be coming with her DJ identity. At DJ cabinet, Sasha Grey, will let you experience hot times in ROXY!

Besides her successful story as an adult movie star, Grey is also known with her intellectuality. The fact that she has taken the name “Sasha” from Sascha Konietzko of the legendary band KMFDM, and her last name from Oscar Wilde’s classic novel “The Picture of Dorian Gray” is an eligible proof of her intellectuality.

In 2008, Grey began an industrial music collaboration, called aTelecine, with Pablo St. Francis and released their first EP, “A Vigillant Carpark” by  Pendu Sound. Sasha Grey is sharing her passion for music with her fans through her DJ sets performed usually in U.S.A and Canada for exclusive parties. And she has prepared another exclusive night just for ROXY! Sasha is used play anthems and little-known gems from Beastie Boys to Blondie, from James Brown to New Order and of course, some hit surprises from her beloved electronica and indie rock genres.

Only performed for a few exclusive parties in the world, Sasha Grey will be only at ROXY’s DJ cabinet for her first time in Turkey!

In between The Playboy Magazine cover girl for October 2010 Sasha Grey’s best known fans there are famous Hollywood stars such as Keanu Reeves and Drew Barrymore. Sasha promises a night full of dance and fun and the sexiest party ever in Istanbul.

The dreams becoming true and American actress Sasha Grey, will be our guest in ROXY on Saturday March 5th for the hottest night of Istanbul. Those who miss this unique night will regret it!

http://www.myspace.com/sashagrey

Click here to purchase tickets!

Date:  Saturday, March 5th

Location : ROXY

Doors opening: 22:00

Concert/Performance:23:00

Tickets: 65 TL

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: