Gitmek görmek dinlemek istiyorum: Ella Montclare!

24 Nov

Bu sezon İstanbul’un başına gelecek en mükemmel olay: Ella Montclare!

Soğuk bir kış gününü, kadife bir ses, güzel bir yüz ve sizi hipnoz eden bir enerjiden başka bir şey ısıtamaz! Bir seneden daha uzun bir süre boyunca MySpace trip-hop listelerini bir milyondan fazla çalışla alt üst eden sesi şiirsel kendi güzel Ella Montclare 10 Aralık’ta ROXY’de!

10 Aralık gecesi ROXY sahnesindeki yerini alacak olan Montclare, bu sezon İstanbul’un başına gelecek en mükemmel şey olacak! Müzik eleştirmenlerince Massive Attack ve Bat for Lashes’ın buluşmuş hali olarak nitelendirilen Montclare, müziğiyle sizi derin düşüncelere sürükleyip adeta huzur veriyor. Morcheeba, Portishead ve Dido’nun tüm enerjisini bir araya topladığı söylenilen Montclare, vazgeçemediği trip-hop soundunu en iyi şekilde yansıttığı “Between Islands” single’ıyla başları döndürmeyi başardı.

Aralarında, Gorillaz ve Kasabian’dan çok iyi tanıdığımız efsanevi prodüktör Dan The Automator’ün de bulunduğu, dünyaca ünlü birçok prodüktörün ortak çalışması olan ilk albümü “Ella Trip” ile hızlı çıkışı yakalayan Montclare, albümün ilk single’ı “I Surrender”ı dinleyenlere şu soruyu sorduruyor: Aşk, yalnızca ona tümüyle teslim olduğunda mı gerçektir?

Ella, yetişme çağında her zaman hayattan bir kaçış yolu olarak gördüğü müziğinde, annesinin Joan Baez, Kate Bush ve Simon & Garfunkel gibi sanatçıların temsil ettiği hippi folk tarza olan zaafını, sonradan keşfettiği Bristol grupları Portishead ve Massive Attack’in melankolisini ve gençliğindeki underground barlarda çalınan hip hop ezgilerinin izlerini başarıyla taşıyor.

Trip-hop hakkında bildiklerimizi bize unutturan güzel şarkıcı, sahnedeki güçlü ve aynı zamanda içimizi ısıtan performansıyla, mitolojik Siren kızlarını andırıyor. İstanbul’un bu sezondaki en iddialı konseri için 10 Aralık’ta ROXY’deki yerinizi şimdiden ayırtmanızı tavsiye ediyoruz!

Kapı açılış: 22:00

Konser başlangıç: 23:00

Bilet: 20 TL / Öğrenci: 15 TL

Biletler için www.biletix.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: