DJ CAM gelmiş hoş gelmiş

13 Nov

DJ CAM yepyeni albümü  “Seven”dan sonra ilk kez İstanbul’da!

Serge Gainsbourg, Michael Jackson, Cypress Hill, Miles Davis, Macy Gray, Jean Michel Jarre  gibi efsane üstadların unutulmaz eserlerine yaptığı remixlerle dikkatleri çeken DJ CAM 19 Kasım’da Roxy’de!

1995 yılında piyasaya çıkan Underground Vibes albümüyle önce Fransa, sonra da tüm dünyada kısa sürede dikkatleri üzerine çeken DJ CAM, electronica, caz ve hip hop’ın mükemmel karması olan “Abstract Hip Hop”ın en başarılı temsilcisi olarak kabul ediliyor. Merakla beklenen yepyeni albümü “Seven” ise Hip Hop’ın enstrümantal elektronik ve caz melodileriyle mükemmel uyumu olarak değerlendiriliyor.

1994 yılından bu yana sayısı albüm ve single’la yalnızca Avrupa’da değil, ününü Amerika’dan Japonya’ya kadar tüm dünyada duyuran DJ CAM, caz ve hip hop ağırlıklı ilk plağı “Underground Vibes”dan (1994) sonra, Sony çıkışlı “Substances” albümüyle başarısının ilk sinyallerini vermişti. Takip eden yıllarda DJ Kicks için yaptığı çalışmaların yanı sıra “The Beat Assassinated” ve “The Loa Project” albümler yaparak kendi deyimiyle “Abstract Hip Hop” tarzını dünyaya kabul ettirmekte zorlanmadı.

Caz tınılarıyla huzur veren, hip hop ezgileriyle ise dans ettiren bir birleşim sunan DJ CAM, 2002’de piyasaya çıkan ve satış rekorları kıran “Soulshine” albümüne ait “Summer in Paris” single’ı ile büyük yankı yarattı. Son olarak çıkan çiçeği burnunda “Seven” albümü ise 1996 yılında Sony’den çıkan ve tüm dünyaya DJ CAM adını kazıyan “Substances”ın devamı niteliğinde. Yalnızca, ilginç elektronik çizgisiyle Stateless’tan Chris James, hip hop efsanesi Mc Eiht ve Görevimiz Tehlike’nin lirik popçusu Nicolette gibi isimlerle çalışmış olduğunu bilmek dahi DJ CAM’in farklı türleri birleştirmedeki yeteneğini anlamak için yeterli.

Hip hop, caz ve enstrümantal müziğin baştan çıkartıcı birlikteliğine şahit olmak için 19 Kasım’da ROXY’deki DJ CAM performansı için yerinizi şimdiden alın!

Kapı açılış: 22:00

Konser/Performans: 23:00

Biletler: 20 TL, öğrenci: 15 TL

Biletler biletix’de! http://www.biletix.com/event.htm?id=LLR04

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: